Technologija: balkono apšiltinimas

Technologija: BALKONO APŠILTINIMAS


Apšiltinimo sistemos paskirtis

 • Komplektinės šilumos izoliacijos sistemos patalpų viduje.
 • Šilumos taupymas apšildymo sezono metu.
 • Energijos išsaugojimas vasaros metu.
 • Kelio užkirtimas pelėsių atsiradimui konstrukcijos viduje.

Sistemos elementai

Sistemos elementai


 1. Betoninis pagrindas
 2. Klijuojantis mišinys ZM-01

  Skiedinys skirtas putų polistirolo šilumos izoliacijos plokščių montavimui ant vidinių balkonų arba lodžijų paviršių (grindys, lubos, siena). Skiedinys tinka visiems esantiems statybiniams pagrindams.

 3. 3. Putų polistirolo šiltinimo plokštės

  Kaip pagrindinė sienų ir lubų šilumos izoliacijos medžiaga naudojamas putų polistirolas EPS 70. Balkono ar lodžijos grindų apšiltinimui reikalinga naudoti EPS 100 su padidintu tankio koeficientu. Jis skirtas vietų su aukšta mechanine apkrova izoliavimui. Putų polistirolo sudėtyje yra antipirenas, kuris užkerta kelią degimui. Maksimali degumo klasė G1.

  Markė EPS 70 EPS 100
  Tankis, kg/m3 13,5 25,5
  Pralaidumas šilumai, W/(mК) 0,039 0,036
  Atsparumas gniuždymui, кPа 60 100
  Atsparumas trūkimui , кPа 100 125
  Tvirtumo riba lenkiant, кPа 100 150
  Tūrinis vandens sugėrimas per 24 val., % 2 2
  Savarankiško degimo laikas, s 2 2
  Degumo grupė G1 G1
 4. Klijuojantis armuojantis skiedinys ZM-02

  Klijuojantis skiedinys skirtas armuotam fasado tinkleliu sluoksniui. Sluoksnis apsaugoja nuo mechaninių pažeidimų ir tinka tolimesniam sienos apdorojimui. Klijuojantis armuojantis sluoksnis sudarytas iš klijuojančio skiedinio ir į skiedinį įspaudžiamo tinklelio.

 5. Armuojantis tinklelis

  Stiklo pluošto armuojantis tinklelis, rekomenduotas armuoti tinko ir glaisto sluoksnius ant pastatų ir įvairios paskirties statinių išorės ir vidaus paviršių.

 6. Akrilinis gruntas

  Grunto mišinys padidina adheziją su dekoratyviniu sluoksniu. Dalinai užkerta kelią drėgmei į apšiltinamąjį sluoksnį. Grunto spalva balta. Naudojant stambios dispersijos tinką rekomenduojama koleruoti gruntą.

 7. Išsiplečiantis kaištis (smeigė)
 8. Dekoratyvinis tinko sluoksnis
 9. Galutinio pagrindo pastatymas (linoleumas, laminatas, parketas ir t.t.)

Yra keletas tinko rūšių.

Akrilinis tinkas
Gaminamas akrilo dervų pagrindu. Paruoštas naudojimui vandens dispersijos mišinys. Juo galima tinkuoti senus dispersinius paviršius ir mineralinius pagrindus. Koleruojamas parinkta spalva arba nudažomas akriliniais dažais. Pagrindinis pranašumas – atsparumas klimatui. 15-20 metų laikotarpiu nereikalauja remonto, bet jo garų pralaidumo rodiklis yra žemas.

Svarbu žinoti: Dėl žemo garų pralaidumo netinkamas naudoti tinkuojamų fasadu sistemose, kurių pagrindas yra mineralinė vata.

Silikatinis tinkas
Pagamintas skysto kalio stiklo pagrindu. Paruoštas panaudojimui mišinys. Tinka paruoštiems mineraliniams pagrindams ir seniems silikatiniams paviršiams tinkuoti. Kaip minusas skaitomas būtinumas naudoti kartu su silikatiniu gruntu, o taip pat nedidelis spalvų pasirinkimas. Taip pat galimas dalinis spalvos pasikeitimas lyjant stipriam įstrižam lietui. Tačiau, išdžiūvus, dangos spalva atsistato.

Silikoninis tinkas
Gaminamas silikoninį dervų pagrindu. Paruoštas naudojimui mišinys. Taikomas visoms mineralinio pagrindo rūšims ir seniems dispersiniams paviršiams. Koleruojamas parinkta spalva arba nudažomas silikoniniais dažais.

Mineralinis dekoratyvinis tinkas
Sauso mišinio sudėtyje yra vandenį atstumiantys priedai. Užmaišius su vandeniu sudaro vientisą tinko skiedinį.

Šiltinimo sistemų montavimas

Paruošiamieji darbai

Siekiant geriausio balkono/lodžijos apšiltinimo efekto, konstrukcijoje turi būti 32 mm ir storesnis dviejų kamerų stiklo paketas. Prieš apšiltinimo darbų pradžią montavimo putomis būtina užtaisyti visas kiaurymes. Jai išdžiūvus pašalinti sutvirtėjusių putų likučius, purvą ir dulkes.

Paruošiamieji darbai
Pagrindo apdorojimas

Pagrindą volelio arba teptuko pagalba būtina apdoroti gruntu, idant garantuoti sukibimą su klijuojančiu mišiniu. Gilaus prasiskverbimo gruntas užpildo plyšius ir dalinai neleidžia drėgmei patekti į apšiltinamąjį sluoksnį.

Pagrindo apdorojimas
Putų polistirolo plokščių klijai

Klijais plokštes padengiamos dantytu glaistikliu pagal perimetrą 30-50 mm pločio, 10 mm storio juosta, nutolusia 20 mm nuo šono. Plokštės centre dedami 150 mm diametro apie 10 mm storio 6-8 klijų taškai. Klijuojantys mišinys turi užimti ne mažiau 40% plokštės ploto. Mišiniu padengta plokštė 10 minučių laiko tarpu turi būti priklijuota.

Svarbu žinoti: klijuojantis mišinys neturi patekti į siūles tarp plokščių.

Putų polistirolo plokščių klijai
Suputintas putų polistirolas

Balkono/lodžijos fasadas/лоджии. Putų polistirolo plokštės klojamos iš apašios į viršų tokiu būdu, kad sekanti siūlė remtųsi į plokštės centrą, sudarydama T-pavidalo sandūrą. Jei naudojamas taip vadinamas „šlapias“ sienų apšiltinimo metodas – rekomenduojama plokštes tvirtinti išsiplečiančiais kaiščiais (smeigėmis).

Balkono/lodžijos grindys. Putų polistirolo plokštės klojamos vienu ar dvejais sluoksniais „sausu“ metodu, nenaudojant klijuojančio mišinio ir išsiplečiančių kaiščių (smeigių).

Balkono/lodžijos lubos. Putų polistirolo plokštės klojamos vienu sluoksniu. Jei naudojamas taip vadinamas „šlapias“ sienų apšiltinimo metodas – rekomenduojama plokštes tvirtinti išsiplečiančiais kaiščiais (smeigėmis).

Svarbu žinoti: Visus kampinius elementus papildomai sustiprinti profiliniais kampais su armuojančiu tinkleliu.
Suputintas putų polistirolas
Armuojantis paviršius

Dantyto glaistiklio pagalba armuojančiu mišiniu padengti putų poristirolo plokščių paviršių, nelaukiant sukietėjimo į padengto mišinio masę lygiu glaistikliu įspausti į 10 mm gylį armuojantį tinklelį. Išdžiūvus, paviršių apdoroti grunto mišiniu. Reikalui esant galima koleruoti pagal dekoratyvinio tinko spalvą, siekiant išvengti baltų intarpų pasirodymo dekoratyviniame sluoksnyje „kinivarpa“

Svarbu žinoti: Tinkuoti apsauginiu – dekoratyviniu tinku galima tik visiškai išdžiūvusį paviršių.

Armuojantis paviršius
Dekoratyvinis baigiamasis sluoksnis

Dekoratyvinis tinkas tinkuojamas glaistikliu atliekant apskritiminius judesius 1 kv. metro plote vieną kartą. Padengus dekoratyvine danga, trintuve išlyginti paviršių bei pašalinti likučius.

Yra daug įvairių dekoratyvinio sluoksnio tinkavimo technikų, aukščiau yra išdėstyta „putotų bangelių“ rašto sukūrimo technika.

Svarbu žinoti: Dekoratyvinis tinko sluoksnis išdžiūna per 15 minučių.

Dekoratyvinis baigiamasis sluoksnis