Technologija: fasadų apšiltinimas

Technologija: FASADŲ APŠILTINIMAS


Apšiltinimo sistemos paskirtis

 • Komplektinės pastatų fasadų šilumos ir garso izoliacijos sistemos.
 • Statybinių konstrukcijų apsauga nuo atmosferos kritulių poveikio.
 • Šilumos taupymas apšildymo sezono metu.
 • Energijos išsaugojimas vasaros metu.
 • Kelio užkirtimas pelėsių atsiradimui konstrukcijos viduje.
 • Pažeistų fasadų atstatymas.

Sistemos elementai

Sistemos elementai


 1. Siena
 2. Klijuojantis mišinys ZM-01

  Mišinys skirtas šiluminės izoliacijos putų polistirolo plokščių tvirtinimui ant pastatų (fasadų) išorės sienų. Mišinys tinka visiems esamiems statybiniams pagrindams.

 3. 3. Putų polistirolo šiltinimo plokštės

  Kaip šiluminės izoliacijos medžiaga naudojamas putų polistirolas EPS 50. Jo pagrindinis uždavinys – išorės ir vidaus sienų apšiltinimas. Maksimali leidžiama sistemos šilumos izoliacija sudaro 200 mm. Putų polistirolo sudėtyje yra antipirenas, kuris neleidžia degti. Maksimali degumo klasė G1.

  Markė EPS 50
  Tankis, kg/m3 13,5
  Pralaidumas šilumai, W/(mК) 0,039
  Atsparumas gniuždymui, кPа 60
  Atsparumas trūkimui , кPа 100
  Tvirtumo riba lenkiant, кPа 100
  Tūrinis vandens sugėrimas per 24 val., % 2
  Savarankiško degimo laikas, s 2
  Degumo grupė G1
 4. Armuojantis klijuojantis mišinys ZM-02

  Klijuojantis mišinys skirtas fasado tinkleliu armuotam sluoksniui sudaryti. Sluoksnis apsaugo nuo mechaninių paveikių ir naudojamas sekančiam sienos apdorojimui. Armuojantis klijuojantis sluoksnis yra sudarytas iš klijuojančio mišinio ir į jį įterpiamo tinklelio.

 5. Armuojantis tinklelis

  Armuojantis stiklo pluošto siūlų tinklelis rekomenduotas įvairios paskirties statinių bei pastatų vidaus ir išorės paviršių tinko bei glaisto sluoksnių armavimui.

 6. Akrilinis gruntas

  Grunto mišinys padidina adheziją su dekoratyviniu sluoksniu. Dalinai užkerta drėgmės patekimo kelią į šiltinamąjį sluoksnį. Gruntas yra baltos spalvos. Naudojant stambios dispersijos tinką, grunto sluoksnį rekomenduojama koleruoti.

 7. Dekoratyvinis tinko sluoksnis

Yra keletas tinko rūšių.

Akrilinis tinkas
Gaminamas akrilo dervų pagrindu. Paruoštas naudojimui vandens dispersijos mišinys. Juo galima tinkuoti senus dispersinius paviršius ir mineralinius pagrindus. Koleruojamas parinkta spalva arba nudažomas akriliniais dažais. Pagrindinis pranašumas – atsparumas klimatui. 15-20 metų laikotarpiu nereikalauja remonto, bet jo garų pralaidumo rodiklis yra žemas.

Svarbu žinoti: Dėl žemo garų pralaidumo netinkamas naudoti tinkuojamų fasadu sistemose, kurių pagrindas yra mineralinė vata.

Silikatinis tinkas
Pagamintas skysto kalio stiklo pagrindu. Paruoštas panaudojimui mišinys. Tinka paruoštiems mineraliniams pagrindams ir seniems silikatiniams paviršiams tinkuoti. Kaip minusas skaitomas būtinumas naudoti kartu su silikatiniu gruntu, o taip pat nedidelis spalvų pasirinkimas. Taip pat galimas dalinis spalvos pasikeitimas lyjant stipriam įstrižam lietui. Tačiau, išdžiūvus, dangos spalva atsistato.

Silikoninis tinkas
Gaminamas silikoninį dervų pagrindu. Paruoštas naudojimui mišinys. Taikomas visoms mineralinio pagrindo rūšims ir seniems dispersiniams paviršiams. Koleruojamas parinkta spalva arba nudažomas silikoniniais dažais.

Mineralinis dekoratyvinis tinkas
Sauso mišinio sudėtyje yra vandenį atstumiantys priedai. Užmaišius su vandeniu sudaro vientisą tinko skiedinį.

Šiltinimo sistemų montavimas

Paruošiamieji darbai

Prieš pradedant montavimo darbus būtina pašalinti purvą, dulkes ir įvairius nelygumus. Pagrindo nelygumai neturi būti didesni kaip 1 cm x 2 cm. Pastato fasadą būtina patikrinti, ar po tinko sluoksniu nėra tuštumų. Aptikus tuštumas, seną sluoksnį reikia demontuoti arba atstatyti.

Paruošiamieji darbai
Pagrindo apdorojimas

Siekiant garantuoti gerą sukibimą su klijuojančiu mišiniu, voleliu ar dažytojo teptuku būtina gruntu apdoroti paviršių. Gilaus prasiskverbimo gruntas užpildo plyšius ir dalinai užkerta drėgmės patekimo kelią į šiltinamąjį sluoksnį.

Pagrindo apdorojimas
Putų polistirolo plokščių klijai

Klijais plokštes padengiamos dantytu glaistikliu pagal perimetrą 30-50 mm pločio, 10 mm storio juosta, nutolusia 20 mm nuo šono. Plokštės centre dedami 150 mm diametro apie 10 mm storio 6-8 klijų taškai. Klijuojantys mišinys turi užimti ne mažiau 40% plokštės ploto. Mišiniu padengta plokštė 10 minučių laiko tarpu turi būti priklijuota.

Svarbu žinoti: klijuojantis mišinys neturi patekti į siūles tarp plokščių.

Putų polistirolo plokščių klijai
Suputintas putų polistirolas

Putų polistirolo plokštės klojamos tokiu būdu, kad sekanti siūlė remtusi į plokštės centrą, sudarydama T-pavidalo sandūrą. Ištisas plokštes rekomenduojama montuoti prie pastato kampų, o taip pat ir prie langų angų, plokščių išsikišimus nupjauti pjūkleliu. Klijuojančiam mišiniui visiškai išdžiūvus, plokštes būtina pritvirtinti išsiplečiančiais kaiščiais.

Svarbu žinoti: Visus kampinius elementus papildomai sustiprinti profiliniais kampais su armuojančiu tinkleliu.
Suputintas putų polistirolas
Armuojantis paviršius

Dantyto glaistiklio pagalba armuojančiu mišiniu padengti putų poristirolo plokščių paviršių, nelaukiant sukietėjimo į padengto mišinio masę lygiu glaistikliu įspausti į 10 mm gylį armuojantį tinklelį. Išdžiūvus, paviršių apdoroti grunto mišiniu. Reikalui esant galima koleruoti pagal dekoratyvinio tinko spalvą, siekiant išvengti baltų intarpų pasirodymo dekoratyviniame sluoksnyje „kinivarpa“.

Svarbu žinoti: Tinkuoti apsauginiu – dekoratyviniu tinku galima tik visiškai išdžiūvusį paviršių.

Armuojantis paviršius
Dekoratyvinis baigiamasis sluoksnis

Dekoratyvinis tinkas tinkuojamas glaistikliu atliekant apskritiminius judesius 1 kv. metro plote vieną kartą. Padengus dekoratyvine danga, trintuve išlyginti paviršių bei pašalinti likučius.

Yra daug įvairių dekoratyvinio sluoksnio tinkavimo technikų, aukščiau išdėstyta „putotų bangelių“ rašto sukūrimo technika.

Svarbu žinoti: Dekoratyvinis tinko sluoksnis išdžiūna per 15 minučių.

Dekoratyvinis baigiamasis sluoksnis